Pragnę poinformować Państwa, iż od maja 2018r będę przebywać na stażu zagranicznym. O możliwości zapisów na wizyty będziemy Państwa na bieżąco informować na stronie internetowej gabinetu oraz na stronie znanylekarz.pl.
W czasie mojej nieobecności zachęcam i polecam Państwu wizyty u dr Hanna Trzaska, dr Natasza Czajkowska, dr Krzysztof Smyk.
Najbliższe terminy zapisów do dr Agata Trzaska - terminy 17.05 -25.05
dr Krzysztof Smyk przyjmuje we wszystkie czwartki
dr Natasza Czajkowska przyjmuje we wszystkie wtorki

Z wyrazami szacunku
Agata Trzaska - Wesołowska

Skaling

Zalety

  1. Usuwa zalegający kamień nazębny

Bezbolesna metoda ultradźwiękowego oczyszczania zębów ze złogów kamienia nazębnego.

Pod wpływem działania ultradźwięków kamień nazębny rozkrusza się i jest usuwany z powierzchni zębów. Zalegający kamień nazębny jest przyczyną krwawiących dziąseł i nieświeżego oddechu, może również prowadzić do rozwoju chorób przyzębia oraz odległych narządów (m.in. serce, nerki ).

 

Kamień nazębny należy usuwać regularnie, zazwyczaj raz na 12 miesięcy. Częstotliwość wykonywania tego zabiegu uzależniona jest jednak od indywidualnych potrzeb zdrowotnych pacjenta.

 

Można uniknąć szybkiego osadzania się kamienia nazębnego poprzez prawidłową higienę jamy ustnej.

Stosowanie nitki dentystycznej raz dziennie, szczotkowanie zębów po każdym posiłku oraz zastosowanie płynu do higieny jamy ustnej raz dziennie zdecydowanie zmniejsza ryzyko szybkiego ponownego odkładania złogów nazębnych.

Polecamy też używanie dobrych szczoteczek elektrycznych.

 

Instagram

@gabinet_trzaska

Czytaj dalej